Obrazy i dźwięki miasta aniołów

Pieśń pochwalna (kapliczka hinduskiego Boga Wisznu- Erawan shrine)

Pieśń pochwalna ku czci hinduskiego Boga Wisznu, wykonywana jest przez tancerki ubrane w tradycyjne stroje, przy akompaniamencie cymbałów i bębnów. Taniec w dużej części opiera się na mających swoje znaczenie ruchach dłoni (mudry).

Piosenka o smutnej miłości (rynek czatuczak)

Czatuczak to jeden z największych rynków świata. Na każdym kroku towarzyszą nam nienachalne nawoływania do zakupu towarów, światowe i tradycyjne tajskie przeboje puszczane na stoiskach, oraz odgłosy przygotowywanych posiłków. Po drodze na rynek i na jego obszarze spotkać można ulicznych muzykantów.

modlitwa o zmierzchu

Wracając do Bangkoku z pogrzebu osoby z rodziny, towarzyszył nam zachód słońca. Po powrocie połączyłem nagranie z pieśnią pogrzebową opowiadającą o zmierzchu, wykonaną przez 9 mnichów podczas ceremonii pochówku, czyli wmurowania urny z prochami zmarłego w ścianę ogrodzenia okalającego świątynię.

„Chicken Boxer” z dzielnicy Lat Phrao

Lat Phrao to jedna z dzielnic znana z hodowli kogutów, trenowanych do walk. Pula wygranej od 15 tyś. Bth (ok. 2 tyś. zł) do powyżej 1 mln Bth (120 tyś. zł). „Chicken Boxer” miesiąc przed walką odsuwany jest od kurek i czas poświęca na codzienny trening. Rany na grzbiecie wskazują na udział w walkach

muzyka ludowa luk thung

Luk Thong (pieśń dziecięc) to gatunek muzyczny którego początki powstały po II wojnie światowej. Przypomina muzykę country. Warstwa liryczna opisuje wiejską biedę, romantyczną miłość, piękno wiejskiej scenerii, wierzenia religijne, tradycyjną kulturę i kryzys polityczny.

Muzyk uliczny

There is no video clip yet